ШКІЛЬНЕ МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

ШКІЛЬНЕ МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ

ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

До складу методоб'єднання входять вчителі математики, фізики, біології, хімії, географії (всього 4 вчителів)

Голова –Тайстра С.М.

Проблемне  питання  школи: «Впровадження  інноваційних  технологій в  навчально-виховний  процес  школи в  умовах  переходу на  нові державні  стандарти  в  освіті»

Методоб'єднання працює над проблемою:

"Активізація пізнавальної діяльності учнів з використанням інтерактивних технологій"

Основні завдання ШМО на 2017-2018 навчальний рік.

1. Підвищувати професійну кваліфікацію вчителів ШМО, використовуючи навчальні семінари, курси підвищення кваліфікації, круглі столи.

2. Вдосконалювати якість викладання предметів природничо-математичного циклу шляхом впровадження ІКТ.

3. Розвивати пізнавальні інтереси, творчі та інтелектуальні здібності, практичні навички учнів.

4. Поглиблювати знання з навчальних дисциплін, як учнів так і вчителям працювати над питаннями самоосвіти.

5. Продовжити систему проведення відкритих уроків.

6. Працювати над поповненням навчально-методичного, матеріально-технічного, інформаційно-довідкового забезпечення.

7. Виявлення, узагальнення та розповсюдження досвіду творчо працюючих педагогів.

8. Працювати над розробками навчальних, науково-методичних, дидактичних матеріалів, створенню банку даних олімпіадних завдань, підбір тем для роботи з обдарованими дітьми.

Індивідуальні науково-методичні проблеми членів методоб'єднання:

Прізвище, ім'я, по батькові

Науково-методична проблема

Формат реалізації

Де буде використано

Сідей  Мар’яна Іванівна

Презентація, доповідь,

відкриті уроки

На уроках математики, шкільні методоб'єднаннях

Тайстра Світлана

Михайлівна

Використання інтерактивних методів навчання на уроках хімії та  біології

Доповідь, створення презентації,відкриті уроки

На уроках хімії,біології, шкільних методоб'єднаннях

Рошинець Інна  Василівна

Активізація  навчально-виховного  процесу  на  уроках фізики

Доповідь, створення презентацій, відкриті уроки

На уроках фізики шкільних методоб'єднаннях

Омельченко Костянтин  Вікторович

Міжпредметні  зв’язки на  уроках географії

Доповідь, створення презентацій, відкриті уроки

На уроках географії

шкільних методоб'єднаннях

План роботи методоб'єднання на  2017-2018 н.р.:

Зміст роботи

І засідання (cерпень)

1

Основні напрямки методичної роботи методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу на 2017/2018 н.р.

2

Обговорення  методичних рекомендацій щодо вивчення предметів природничо-математичного циклу в 2017/2018 навчальному році. Опрацювання листа Міністерства освіти і науки України від 09.08. 2017 р. №1/9-436 «Про…» та Методичних рекомендацій щодо викладання предметів природного-математичного циклу у 2017-2018 навчальному році

Обговорення і затвердження плану роботи МО на 2017/2018 н.р

Вчителі - предметники

ІІ засідання (вересень - жовтень)

1

Круглий стіл: «Створення умов для формування компетенцій та компетентностей учнів на уроках предметів природнничо-математичного циклу»: а) формування в учнів свідомого ставлення до власного здоров’я, виховання здорового способу життя; б) впровадження елементів екологічної безпеки та сталого розвитку учнів при викладанні предметів.

Вчителі-предметники

2

Обговорення та затвердження матеріалів щодо проведення олімпіад з предметів математично-прородничого циклу.

3

Організація самостійної  роботи учнів з  додатковими  та  інформаційними  матеріалами в  процесі  викладання  математики.

Сідей  Мар’яна Іванівна

4

Взаємовідвідування уроків фізики, біології, математики, географії.

Вчителі - предметники

ІІI засідання (листопад - грудень)

1

Підготовка і проведення методичної наради спільно з вчителями початкової школи з питання наступності в навчанні між початковою та основною школами.

Тайстра С.М.

Вчителі -  предметники.

2

Аналіз наслідків предметних  олімпіад. Шляхи подолання недоліків допущених у них.

3

Міжпредметні  зв’язки на  уроках географії.

Омельченко Костянтин Вікторович

4

Робота з обдарованими дітьми.

Вчителі - предметники

ІVзасідання (січень - лютий)

1

Моніторинг результативності навчання учнів за І семестр. Шляхи поліпшення роботи вчителів методичного об'єднання з питань оволодіння міцними знаннями, вміннями, навичками.

Тайстра  Світлана  Михайлівна

2

Бесіда на тему: "Компетентність особистості - інтегрований компонент навчальних досягнень учнів".

3

Предметні  тижні  у  школі.

4

Використання інтерактивних методів навчання на уроках хімії та  біології.

Тайстра  Світлана  Михайлівна

V засідання (березень - травень)

1

Консультація-практикум: "Як готуватися до державної підсумкової атестації  2018". Погодження графіка проведення консультацій по підготовці до державної підсумкової атестації.

2

Активізація  навчально-виховного  процесу  на  уроках фізики.

3

Звіт вчителів про виконання календарних планів та програм.

4

Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу предметів за 2017-2018 н.р. Пропозиції та бачення членів МО щодо планування та роботи в 2018-2019 н.р.

Тайстра С.М.